Position Boat Name Boat Type Actual Time Adjusted Time   Position Boat Name Boat Type Actual Time Adjusted Time
1 Daniel Condren Single 13:58.0 12:27.4   1 Daniel Condren Single 13:58.0 12:27.4
2 Ernie Bland Single 16:22.0 13:23.9   2 Stuart Barlow and Jake Tompkins Double 14:56.0 15:06.9
3 Ben Summers Single 15:33.0 14:38.8   3 Becky Graham and Tom Hillier Double 15:30.0 15:46.6
4 Stuart Barlow and Jake Tompkins Double 14:56.0 15:06.9   4 Ben Summers Single 15:33.0 14:38.8
5 Jean Bain Single 17:07.0 15:15.0   5 Callum Holdsworth Single 15:46.0 15:29.1
6 Callum Holdsworth Single 15:46.0 15:29.1   6 Ernie Bland Single 16:22.0 13:23.9
7 Becky Graham and Tom Hillier Double 15:30.0 15:46.6   7 Jean Bain Single 17:07.0 15:15.0
8 Fiona Barlow Single 17:55.0 15:57.7   8 Fiona Barlow Single 17:55.0 15:57.7
9 Liam Clarke Single 23:40.0 21:06.5   9 Liam Clarke Single 23:40.0 21:06.5
10 Matthew Atkinson Single 28:52.0 26:30.5   10 Alan Puddick, Peter McTiernan, Nick Boyne Cross, Chris Wood Four 26:24.0 26:44.5
11 Alan Puddick, Peter McTiernan, Nick Boyne Cross, Chris Wood Four 26:24.0 26:44.5   11 Matthew Atkinson Single 28:52.0 26:30.5
12 Jill Patterson, Janet Wilkinson, Kendra Exley, Helen Wescott, Sophie Whisson, Liz Puddick, Liz Leigh, Elizabeth Bostock Eight 32:32.0 33:32.9   12 Jill Patterson, Janet Wilkinson, Kendra Exley, Helen Wescott, Sophie Whisson, Liz Puddick, Liz Leigh, Elizabeth Bostock Eight 32:32.0 33:32.9

 

Ordered By Adjusted Time
Position Boat Name Boat Type Actual Time Adjusted Time
1 Resolution Quad 15:00.0 14:26.1
2 Derek and Penny Copeland Double 15:15.0 15:27.2
3 Surtees Double 15:49.0 15:28.5
4 John Heron Quad 14:48.0 15:36.8
5 High Cup Nick Double 14:57.0 15:41.2
6 Ironmasters Quad 15:03.0 16:08.4
7 Equity Double 18:03.0 16:26.1
8 Donald Cooper 2 Quad 16:13.0 17:09.5
9 Two for Tees Double 16:33.0 17:38.7
10 Locomotion Quad 16:00.0 18:19.5
11 Transporter Eight 18:05.0 19:33.8

 

Ordered By Actual Time
Position Boat Name Boat Type Actual Time Adjusted Time
1 John Heron Quad 14:48.0 15:36.8
2 High Cup Nick Double 14:57.0 15:41.2
3 Resolution Quad 15:00.0 14:26.1
4 Ironmasters Quad 15:03.0 16:08.4
5 Derek and Penny Copeland Double 15:15.0 15:27.2
6 Surtees Double 15:49.0 15:28.5
7 Locomotion Quad 16:00.0 18:19.5
8 Donald Cooper 2 Quad 16:13.0 17:09.5
9 Two for Tees Double 16:33.0 17:38.7
10 Equity Double 18:03.0 16:26.1
11 Transporter Eight 18:05.0 19:33.8

Ordered By Adjusted Time

Position Boat Name Boat Type Actual Time Adjusted Time

1 Resolution Quad 15:10.0 14:35.8

2 Rowing for Tees Quad 15:38.0 15:14.0

3 Copeland Double 15:59.0 15:17.4

4 Duke of Kent Single 16:59.0 15:35.7

5 Stan Single 15:52.0 15:48.8

6 DJ Double 15:14.0 16:20.0

7 Cauldron Snout Double 18:04.0 16:24.5

8 Broken Scar Double 18:05.0 16:27.9

9 Infinity Eight 15:17.0 16:47.2

10 Crossfell Double 19:17.0 17:03.3

11 High Force Double 20:01.0 17:04.1

12 High Cup Nick Double 17:08.0 17:23.4

13 Green Machine Eight 16:16.0 18:02.5

14 Erimus Single 20:45.0 18:29.2

15 Two for Tees Double 20:28.0 18:50.9

16 Newport Double 20:06.0 19:13.7

17 The Borough of Stockton-on-Tees Eight 15:27.0 19:29.8